הצטרפו אלינו

החזון שלנו

בלב הגליל, בין עכו לכרמיאל, צומח אקוסיסטם טכנולוגי חדשני – פארק הייטק צפון. החזון שהוליד את הקמתו היה להביא את ההייטק הישראלי מחוץ למרכז הארץ, ולאפשר לאזורי הפריפריה הגיאוגרפית והכלכלית של ישראל, לרבות אוכלוסיות בתת-ייצוג, להנות מהזדמנויות תעסוקה איכותיות בתחומי החדשנות הטכנולוגית.

הפארק הוא יוזמה פרטית של הפילנתרופ היהודי-ציוני מרטין מושל ושל יעל לביא, יזמת ויו”ר פארק הייטק צפון. היוזמה נועדה להביא שינוי כלכלי-חברתי רחב היקף בישראל ולקדם מוביליות לאוכלוסיות מוחלשות. חזון זה משתקף גם בתוכנית מושל – תכנית המלגות הגדולה בישראל, המסייעת לסטודנטים להשיג השכלה גבוהה.

הווה ועתיד

כיום קיימים בפארק שני מבנים מתוך שמונה מתוכננים, המארחים מעל ל-500 עובדי הייטק מגוונים מיותר מ-30 חברות וסטארטאפים. מיקומו הנייטרלי של הפארק הופך אותו למרכז טכנולוגי לכל האזור, משרת גם יישובים קטנים וערים שאינן מפתחות אזורי תעסוקה ברמה גבוהה.

תכניות ההמשך מעידות על חזון רחב יריעה. בנוסף למבנים הקיימים, יבנו עוד 6 מבני משרדים ברמה בינלאומית עם גמישות לחברות. בעתיד צפוי הפארק להציע כ-4,500 מקומות עבודה נוספים בהייטק והטכנולוגיה, מלבד העבודות הנלוות שיצמחו סביבן – והכל במטרה להביא שינוי חברתי-כלכלי אמיתי בישראל.

הבית לקהילת ההייטק בצפון

מיזם ייחודי זה מתאפיין בתשתיות מתקדמות, וביצירת סביבת עבודה מגוונת ופורחת המזינה שיתופי פעולה ויזמות חדשנית, ומחוללת קשרים בין-אנושיים חדשים ומפרים. כבר כעת ניכרים ניצנים של שילוב אמיתי לאוכלוסיות בתת-ייצוג, כאשר כ-30% מעובדי הפארק הם מהחברה הערבית, לעומת ממוצע ארצי נמוך של 2.4% בתעשיית ההיי-טק.

Workport הוא מתחם עבודה משותף שנועד להוות בית לקהילת ההייטק בצפון – עצמאים, חברות קטנות, סטארטאפים ועובדי היי-טק המעוניינים להיות חלק מקהילה תוססת באווירה מקצועית של יזמות וחדשנות. המתחם כולל עמדות עבודה פרטיות, משרדים לצוותים, חדרי ישיבות וחלל רב-תכליתי, הכול ברמת עיצוב גבוהה ובאווירה נעימה ומפנקת. Workport מעניק לסטארטאפים הזדמנות לצמוח, להשתלב באקוסיסטם המקומי ולפתוח הזדמנויות עסקיות חדשות.

גשר לצמיחה משולבת ומקיפה

פארק הייטק צפון הוא מודל להצלחה כלכלית משולבת חברתית – הוא מקדם טכנולוגיות חדשניות, מפתח אזורי פריפריה, משלב אוכלוסיות מגוונות ופורץ דרך בייצוג הולם של אוכלוסיות חלשות יותר. בכך, הפארק ממשיך את חזון מייסדיו לקידום צמיחה כלכלית וחברתית משולבת בכל רחבי ישראל.

מעבר לכך, הפארק מספק גמישות רבה לחברות – החל מאפשרות לפתוח סניפים או צוותים במקום להעביר חברה שלמה לצפון, ועד יכולת לגדול בהדרגה בתוך הפארק עצמו ולקבל מענה לכל שלב בתהליך הצמיחה. העובדה שהפארק כולו נמצא בבעלות אחת, מאפשרת ללוות את החברות לאורך הדרך ולספק להן ראש שקט עם מענה מלא לכל צרכיהן – משרדים, חדרי ישיבות, אולמות לכנסים ואירועים, ועוד.

הודות למיקומו המרכזי, תשתיותיו המתקדמות, סביבת העבודה המשגשגת והגמישות הרבה שהוא מעניק, הופך פארק הייטק צפון לגשר מוביל לקידום צמיחה כלכלית-חברתית משולבת ומקיפה בישראל.